Błędy w urządzaniu mieszkania – Tego koniecznie unikaj

www.ecocomplex.com.pl

Kiedy kupimy już działkę i naszym uradowanym oczom ukażą się mury domu kolejnym wyzwaniem będzie aranżacja jego wnętrza. Spotka ono nas również w przypadku zakupu mieszkania. Często zadanie to jest zlecane specjalista, ale nie każdego stać na zatrudnienie profesjonalnego architekta wnętrz. Zdarza się również, że właściciele nieruchomości zwyczajnie chcą samodzielnie podjąć się urządzenia pomieszczeń. Może ono przynieść wiele radości, jednak należy przeprowadzać je mając wcześniej ustalony plan. Ponieważ w przeciwnym wypadku zaczniemy popełniać niekiedy bardzo kosztowne błędy, które znacznie wydłużą moment wprowadzenia się do nowego lokum.

www.marcinkaminski.bedzin.pl

Lista bezwzględnie zakazanych pomysłów

Ciesząc się możliwością wyboru poszczególnych elementów składających się na aranżacje wnętrz nie można dać się ponieść emocją!

  • NIE WPROWADZAJ CHAOSU KOLORYSTYCZNEGO – zakaz dotyczy malowania każdej ściany pokoju innym kolorem farby lub tapetowania różnymi wzorami. To bardzo złe posunięcie psuje estetykę odbioru całokształtu. Zakaz odnosi się również do decyzji o barwach kanap, foteli, szaf i wszelkich dodatków np. poduszek, kocy, ram obrazów. Im więcej kolorów tęczy tym bardziej pstrokato! Lepiej ograniczyć się do maksymalnie trzech barw, niech tylko jedna z nich będzie przewodnią.

    Dobry pomysł to przykładowo szarości na ścianach przy dobraniu jasnych paneli, mebli i ewentualnie decyzja na parę dodatków w różnych odcieniach różu.

  • STOP DLA RÓŻNORODNYCH MATERIAŁÓW – Jeżeli wybierasz fotele ze skóry do salonu to zachowaj ten sam typ pokrycia kanapy. Bardzo źle wygląda połączenie skrajności np. skóra i włókna.
  • ZAKAZ NIEFUNKCJONALNEGO OŚWIETLENIA – Widzisz na sklepowej półce ładną, nocną lampkę w wysokiej cenie i kupujesz. Popełniasz błąd! Zwłaszcza kiedy nie pomyślałeś wcześniej o inwestycji w oświetlenie sufitowe. Światło to ważny element mieszkania, który umożliwia funkcjonowanie w nim po ciemku. Dlatego należy dobierać jego moc i źródła z rozsądkiem.
  • STOP DLA NIEPRAKTYCZNOŚCI – wszystko co wydaje się atrakcyjne dla oczu w sklepie meblowym może niekoniecznie okazać się praktyczne w codziennym użytkowaniu, a w dodatku narazi nas na niepotrzebne wydatki. Dlatego najlepiej jest wybrać się na zakupy z listą najpotrzebniejszych rzeczy i kierować się zasadą niezagracania remontowanego lub zupełnie nowego mieszkania. Nie ma niczego gorszego niż inwestowanie w niepotrzebne figurki ozdobne, zbyt małe szafki, dodatkowe wieszaki z napisami, pstrokate obrusy, dywaniki czy zasłonki.

Wystrzegaj się powyższych przewinień, a aranżacja Twoich wnętrz zostanie przeprowadzona przyjemnie z pozytywnym skutkiem.