Budowa nieruchomości, na co warto zwracać szczególna uwagę

przeglądy drzwi ppoż odbiór mieszkania forum

Decyzja o inwestycji w własne M4 jest jedną z najważniejszych w życiu. Będzie ona realizowała wieloletnie marzenia o rodzinnym domu. Jednakże nie wolno zapomnieć o czujności podczas całego procesu budowlanego. Bardzo istotne jest zbieranie wszystkich faktur i umów zawieranych w tym okresie. Ponieważ dokumenty te będzie od nas wymagał bank udzielający kredytu hipotecznego.

Dokumenty do zgromadzenia Umowa zakupu sprzedaży z właścicielem działki budowlanej jest jednym z pierwszych dokumentów związanych z procesem stawiania własnych czterech kątów, który wymaga archiwizacji. Zgubienie tego zapisu oznacza spore kłopoty, dlatego lepiej stworzyć jego kilka kopii lub od razu założyć specjalną teczkę dla dokumentacji budowlanej. Wypis z Księgi Wieczystej, w którym jako właściciel wybranej działki będziemy wpisani z imienia i nazwiska także będzie istotny dla banku. Sama umowa udzielania pożyczki hipotecznej również powinna zostać dobrze schowana. Nigdy nie wiemy czy w trakcie spłaty kolejnych rat nie okaże się potrzebne zajrzenie w zapisy obustronnych uzgodnień.

Następnymi dokumentami, jakie należy gromadzić są kolejne umowy zawierane z konkretnymi podwykonawcami od biura architektonicznego po firmę budowlaną, a nawet dekoratora wnętrz i projektanta ogrodu.Na wpadek jakiejkolwiek potrzeby naprawienia usterki, powstałej na skutek źle wykonanej pracy przez któregoś z powyższych specjalistów warunki umów są niezbędne w uzyskaniu pomocy. Sam dziennik budowy, w którym zapisywane są kolejne etapy i postępy w pracach ekipy budowlanej jest pomocny kiedy w czasie użytkowania budynku widoczne stają się różnego rodzaju usterki. Lepiej nie wyrzucać dokumentacji związanej z budową domu po upływie dłuższego czasu. Nigdy nie możemy mieć pewności, że nie wystąpią sytuacje w jakich tego typu zapisy okażą się niezbędne.