Car-pooling

nawigacja.city-traffic.com.pl ceny biletów lotniczych do usa lot

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na samodzielne organizowanie wakacji. Niewątpliwie na wzrost tego typu tendencji ma coraz korzystniejsza oferta tanich linii lotniczych, a także pojawienia się zupełnie nowych usług turystycznych, jak couch surfing, home exchange czy w końcu car-pooling. Najstarsza z nich ma zaledwie kilkanaście lat, a większość powszechnie używana jest dopiero od kilku.

Mimo tego stanowią one coraz popularniejszy sposób na organizację tanich wakacji. Zobaczmy więc na czym polega car-pooling? Car-pooling, czyli inaczej wspólna jazda samochodem to model łączący kierowców z podróżnymi. Rejestrując się na odpowiednich portalach, szukamy interesującego nas przejazdu, następnie kontaktujemy się z kierowcą i cieszymy wspólną podróżą, która zazwyczaj jest o wiele tańsza niż przejazd chociażby pociągiem.

Profile kierowców na tego typu portalach zawsze opatrzone są zdjęciem, krótką biografią i komentarzami innych pasażerów, przez co nie musimy się obawiać, że trafimy na kogoś nieuczciwego.