Dom w kształcie buta

Polecamy rury pp Pecor Quattro https://hydrauliq.pl/hydraulik-nieporet/

Mogłoby się wydawać, że domy w kształcie butów występują jedynie w bajkach dla dzieci. Okazuje się jednak, że taki dom naprawdę istnieje w mieście Hallam na terenie amerykańskiej Pennsylvani. Obiekt został wybudowany w 1948 roku i wykończony rok później, przez amerykańskiego magnata obuwniczego Mahlona Nathaniela Haines’a.

dom bliźniak gdańsk

Zgodnie z legendą, magnat poszedł do projektanta, wręczył mu stary but robotniczy i rzekł „wybuduj mi taki dom”. Miał być to „dom reklama”, którego główną funkcją miało być promowanie marki obuwniczej magnata. Dom został wyposażony w trzy sypialnie, dwie łazienki, kuchnię oraz salon.

Z ciekawostek należy nadmienić, że skrzynka na listy znajdująca się przy domu, jak również buda dla psa, także są w kształcie buta. Na drzwiach wejściowych do domu, znajduje się witraż z podobizną pomysłodawcy projektu, trzymającego w rękach buty. Na początku dom służył jako gościniec dla 38 starszych małżeństw, zgodnie z założeniami autora projektu.

Po jego śmierci dom został przekształcony na sklep z lodami. Aktualnie jest atrakcją turystyczną i znajduje się w nim muzeum.