Eleganckie obuwie dla pań i panów

konsultacja projektowanie wnętrz sukienki wiosenne

Każdy z nas powinien mieć w swojej szafie przynajmniej jedną parę obuwia eleganckiego. W zależności od naszego stylu i upodobań, mamy do wyboru niezliczone ilości propozycji. Kupując obuwie eleganckie warto wybierać klasyki, które pozostaną z nami zdecydowanie dłużej, niż hity jednego sezonu.

Eleganckie obuwie dla panów

Panowie, w przeciwieństwie do pań, zdecydowanie rzadziej stykają się z problemem doboru odpowiedniego obuwia, utrzymanego w eleganckim stylu.

W przypadku panów, producenci wysokiej jakości obuwia skórzanego stawiają najczęściej na zapinane na klamry, bądź sznurowane obuwie wykonane ze skóry licowej. W ostatnich sezonach największą popularnością wśród męskiego obuwia eleganckiego cieszą się oxfordy. Ten model obuwia najczęściej występuje w kolorze czerni, jak również granatu oraz brązu. Ciekawą alternatywą dla oxfordów są derby, które pięknie prezentują się w kolorze brązów oraz czerni.

Oprócz półbutów, każdy elegancki mężczyzna powinien mieć w swojej szafie przynajmniej jedną parę sztybletów w kolorze klasycznej czerni.

Eleganckie obuwie dla pań

Powszechnie wiadomo, że każda kobieta powinna mieć w swojej szafie przynajmniej jedną parę klasycznych, czarnych szpilek. Wysokość obcasa w tym przypadku nie powinna przekraczać 7 centymetrów. Ponad to w szafie każdej eleganckiej kobiety powinny znaleźć się eleganckie buty na płaskiej podeszwie.

W tym przypadku warto pokłonić się z kierunku oxfordów, czy sztybletów. Wybierając klasyczne, eleganckie obuwie należy w głównej mierze kierować się jakością. Warto postawić na wysokiej jakości obuwie skórzane, które doskonale dopasowuje się do stopy, a przy tym jest idealnym dodatkiem wielu stylizacji. Obuwie eleganckie to często inwestycja na lata, dlatego warto przeznaczyć na nią większą sumę pieniędzy.