Kredytobiorcy pracujący za granicą

Apartamenty pod wynajem Warszawa https://hydrauliq.pl/hydraulik-nieporet/

Znacząca liczba młodych osób wyjechała przed laty za granicę, żeby tam znaleźć dobrą pracę i podejmowali taką w różnych krajach Unii Europejskiej. Teraz po dłuższym czasie spędzonym poza granicami kraju myślą o powrocie. Ale, żeby mieli do czego wracać, chcą przynajmniej zapewnić sobie miejsce do mieszkania w kraju. Nieważne jest to, czy wrócą już teraz, czy za kilka lat.

Czy oni też mają szansę na uzyskanie kredytu, który pozwoli na zakup mieszkania? Takie możliwości dla osób pracujących za granicą oczywiście istnieją, ale formalności związane ze składaniem wniosku kredytowego są dla nich trudniejsze. Instytucje finansowe stawiają im bowiem więcej wymogów, niż tym, którzy mieszkają i pracują w kraju. Na pewno powinni się uzbroić w cierpliwość, bo weryfikacja ich wniosków potrwa znacznie dłużej. Muszą też liczyć się z zaangażowaniem większych środków finansowych na koszty, które poniosą przy kompletowaniu całej dokumentacji.

Wszystkie istotne dokumenty osobiste, bankowe i z miejsca zatrudnienia powinny być bowiem przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego.