Mieszkanie w kamienicy a mieszkanie w bloku – różnice

ul. Palacza 104, 60-274 Poznań zarządca nieruchomości poznań FALO NIERUCHOMOŚCI

Jeśli myślimy o kupnie mieszkania, możemy wybrać takie, które znajduje się w bloku, nowoczesnym apartamentowcu lub w zabytkowej kamienicy. Zarówno lokum w bloku, jak i w kamienicy, ma swoje plusy i minusy, o których warto wiedzieć, zanim podejmie się decyzję.

Mieszkania w kamienicy wyróżniają się zazwyczaj większą powierzchnią. Pomieszczenia budowane w starym stylu są przestronne, a sufity wysokie.

Kamienice cechują się również dużymi oknami, co pozwala na dobre nasłonecznienie. W przeciwieństwie do mieszkań w blokach z wielkiej płyty, lokalne w kamienicach mają grube ściany, co zwiększa prywatność mieszkańców.

Kamienice nie są jednak pozbawione wad. Niektóre z nich wymagają remontu, dlatego możemy narzekać na odpadający tynk czy stare okna. Remont może wymagać specjalistycznego sprzętu, dostępnego na przykład na https://www.nagrzewnice-sklep.pl/pl/katalog/promienniki-elektryczne .

W ceglanych budynkach panuje całoroczny chłód, czego efektem są wysokie rachunki za ogrzewanie. W mieszaniach w bloku nie będziemy mieć takiego problemu, ponieważ z reguły są one dobrze ocieplone.