Piękny Lublin

bilety lotnicze do norwegii

Jedną z pereł wschodniej Polski jest z całą pewnością Lublin. Jedno z największych miast wschodu naszego kraju, będące zarazem prężnym ośrodkiem kulturalnym, akademickim i gospodarczym.

Urzeka wspaniałą architekturą, która koncentruje się szczególnie w rejonie Starego Miasta. Ma również za sobą bardzo bogatą historię, która sięga dawnych dziejów Polski.

Lublin wielokrotnie był miejscem istotnych wydarzeń historycznych. Tam zawarto słynną Unię Lubelską, o której uczyliśmy się na lekcjach historii w szkole.

Dziś Lublin jest bardzo atrakcyjnym miastem dla turystów, ale również dla studentów. Działają na jego terenie dwie uczelnie z bogatymi tradycjami.

Po pierwsze – Katolicki Uniwersytet Lubelski, nazywany czasami „jedyną wolną uczelnią w bloku sowieckim”. Do dziś KUL jest najważniejszą placówką dydaktyczną związaną ściśle z Kościołem katolickim.

Po drugie – Uniwersytet imienia Marii Curie-Skłodowskiej, który może pochwalić się nowoczesną bazą dydaktyczną i wysokim poziomem nauczania. Miłośnicy piwa mogą natomiast spróbować świeżego napoju prostu z prosperujących Browarów Lubelskich.