Różnorodność wyznań

panele fornirowane

Od zawsze tematyka związana z religią budziła wiele emocji. Na świecie istnieje i czynnie funkcjonuje do dziś tysiące wyznań religijnych.

Można więc sobie wyobrazić jak trudno znaleźć porozumienie pomiędzy różnymi nurtami, przekonać do konkretnej wiary. Każdy uważa, że doktryna w jego kościele jest tą najlepszą, najwłaściwszą, prawdziwą.

Jak niebezpieczny to temat, świadczą również fakty historyczne mówiące o wojnach religijnych. Trudno znaleźć usprawiedliwienie dla tych, którzy przemocą chcieli pozyskać swoich wyznawców pozbawiając ich własnej wiary.

Współcześnie wyznawcy różnych religii żyją obok siebie i wydaje się, że dzieje się to w pełnej harmonii. Tymczasem nie jest tak pięknie, bo mimo większej świadomości ludzi w rzeczywistości nietolerancja jest wszechobecna.

Trudno nawet uwierzyć, że dzisiejsze prześladowania religijne mają swoje korzenie w tak bardzo odległej przeszłości. Ludzie coraz częściej utożsamiają się z takimi wyznaniami, które niczego nie wymuszają i szanują drugiego człowieka bez względu na jego religię.