Rzeszów mknie naprzód

hotel spa małopolska lotnisko w łodzi jak dojechać

Kolejne spore miasto ściany wschodniej, które także wymyka się stereotypom, to Rzeszów. Stolica Podkarpacia była swego czasu uważana za miasto biedne, słabo rozwinięte, w którym niewiele się dzieje i które nie ma najlepszych perspektyw do rozwoju. Jak wiele innych ubogich miejsc w dużej mierze zapomniane przez władze centralne mogło liczyć tylko na siebie.

Okazało się jednak, iż rzeszowianie mają całkiem dobrą rękę do samorządowców i lokalne władze uczyniły bardzo wiele, aby miasto zaczęło się dynamicznie rozwijać. Dziś stanowi prężne centrum gospodarcze i akademickie. Funkcjonuje tam między innymi uniwersytet, politechnika, a także Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania – jedna z największych uczelni niepublicznych w kraju.

Pracuje się tam nad rozwojem nowych technologii, a miejska infrastruktura poprawia się systematycznie. Dzięki programowi renowacji udało się przywrócić dawną świetność rzeszowskiemu Staremu Miastu, które jest obecnie centrum życia kulturalnego oraz rozrywkowego w metropolii. Sprawne zarządzanie spowodowało, że choć żyje tam mniej niż 200 tysięcy mieszkańców, Rzeszów zdołał wejść do pierwszej ligi najszybciej rozwijających się miast Polski.