Social travelling – sposób na tanie podróżowanie

ramki na zdjęcia loty last minute rzym

Social travelling to jeden z młodych, alternatywnych sposobów podróżowania. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się być on bardzo podobny do couch surfingu, w rzeczywistości jednak zasady jego działania są odmienne.

Tu nie znajdziemy bowiem społecznościowej sieci gospodarzy, a jedynie mieszkania, które możemy wynająć na określony czas – nawet jedną noc. Samego właściciela lokalu – o ile to nie on przekaże nam klucze – możemy nigdy nie poznać.

Kto powinien zdecydować się na skorzystanie z social travellingu? Będzie to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią hotelowych wnętrz, a couch surfing jest dla nich zbyt mało prywatny. Tu do dyspozycji mamy nawet całe mieszkanie, które często położone jest w bardzo atrakcyjnej lokalizacji.

Jak social travelling wypada na tle innych usług noclegowych pod względem kosztów? To zależy. Jeśli podróżujemy w co najmniej 3-4 osoby, taka opcja zawsze będzie tańsza niż pokoje hotelowe.

Zazwyczaj cena kwater udostępnianych w ten sposób nie liczona jest bowiem od osoby, ale od miejsca. Czym większą grupą wybieramy się w podróż – tym taniej.