Szaty liturgiczne mają określony czas

www.amica.pl

Dość często jest tak, że rodzice dzieci komunijnych, albo młodzieży, która przystępuje do bierzmowania, ofiarowują coś w darze dla Kościoła. Najczęściej są to jakieś naczynia, albo szaty potrzebne do sprawowania liturgii. Nie ma się co temu dziwić, w końcu są to rzeczy, które z pewnością będą wykorzystane. Jednak warto pamiętać kupując szaty liturgiczne, że każdy okres w Kościele wiąże się z noszeniem szat w innym kolorze, dlatego warto się wcześniej zorientować, co konkretnie przyda się w danej parafii.

www.najkobiety.pl

Musimy wiedzieć, kiedy co

Warto mieć świadomość, że najczęściej używane są szaty w kolorze zielonym, który symbolizuje okres zwykły w Kościele. To też dlatego, może się okazać, że to właśnie szaty liturgiczne w tym kolorze będą najchętniej widziane przez proboszcza.

Co więcej, poza samą szatą, warto mieć świadomość, że w tym czasie także ministranci mają swoje kołnierze w tym kolorze, dlatego też warto się dowiedzieć, jaki powinien być ten odcień zieleni, aby wszystko ze sobą odpowiednio pasowało.

Są specjalne sklepy

Powinniśmy wiedzieć, że są specjalne sklepy, w których możemy zakupić tego typu szaty. Nie tylko będziemy tam mieli spory wybór różnych ich wykończeń, ale także będziemy mogli liczyć na fachową pomoc odnośnie tego, na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze takiej szaty liturgicznej, tak abyśmy mieli pewność, że wszystko będzie dokładnie tak, jak być powinno. Co więcej, może się okazać, że w tym sklepie znajdziemy coś jeszcze, co zdecydujemy się podarować, zwłaszcza jeżeli nie wykorzystamy całej kwoty, jaką mieliśmy przeznaczoną na szatę. Warto zobaczyć, co dokładnie będzie tutaj potrzebne, tak abyśmy mieli pewność, że wybierzemy taką szatę liturgiczną, jaka akurat będzie najbardziej potrzebna w parafialnym kościele. Wówczas nasz dar będzie naprawdę trafiony i będzie mógł służyć wspólnocie.