Tatarski szlak

ceny biletów lotniczych do szwecji https://e-turysta.pl/noclegi-lodzkie/

Kolejna kultura rodem ze Wschodu, która także jest obecna we wschodnich regionach Polski to kultura Tatarów. Niegdyś nie cieszyli się oni w Polsce dobrą sławą – kojarzono ich głównie z bandami, które napadały i rabowały polskie wsie i miasteczka w czasach, gdy bezpośrednio graniczyliśmy z Imperium Osmańskim. Równocześnie jednak w polskim społeczeństwie doskonale asymilowali się inni Tatarzy, którzy nie poczuwali się do żadnych związków z Osmanami i Turcją.

W niewielkiej liczbie przetrwali oni do dziś, stanowiąc jedną z najbardziej fascynujących mniejszości etnicznych i religijnych. Tatarzy są wyznawcami islamu i jako muzułmanie są zjawiskiem wyjątkowym w skali całego kraju. Skupiają się głównie na Podlasiu, gdzie działają zorganizowane społeczności tatarskie.

Istnieją również meczety, w których Tatarzy oddają się praktykom religijnym. Naprawdę warto poznać z bliska ich kulturę i pamiętać o tym, że zawsze byli oni wierni Polsce i naszej państwowości. Dlatego nie należy ich w żaden sposób wiązać z islamskimi radykałami, którzy zagrażają naszej cywilizacji.