Uważaj komu wynajmujesz mieszkanie!

jersey.net.pl zarządzanie nieruchomościami białystok

Wynajmowanie komuś mieszkania to bardzo korzystna opcja, która może nam zapewnić stałe dodatkowe źródło dochodu. Trzeba jednak być bardzo ostrożnym w wyborze lokatorów, żeby potem nie mieć z nimi zbyt dużych problemów.

Nawet jeśli podpiszemy oficjalną umowę, to i tak potem możemy musieć na przykład dochodzić swoich praw na drodze sądowej, co nigdy nie jest przyjemne i potrafi kosztować sporo nerwów. Najlepszą opcją wydaje się wynajęcie mieszkania znajomym, jednak wiadomo, że nie zawsze mamy taką możliwość.

Jeśli nikt z naszego otoczenia nie jest zainteresowany ofertą wynajmu, to musimy wziąć ludzi „z ogłoszenia”. Niestety, trudno jest ocenić kogoś po kilkudziesięciu minutach rozmowy.

Dlatego też powinniśmy zabezpieczać się podpisaniem umowy najmu oraz pobraniem odpowiedniej kaucji, której zwrot będzie ściśle określony w rzeczonym dokumencie (chodzi tutaj o potencjalne zniszczenia, których mogą dokonać lokatorzy). To chociaż częściowo zminimalizuje ryzyko wystąpienia kłopotliwych sytuacji.