Wodne ogrzewanie podłogowe – sposób działania

Sklep meblowy http://bumitech-posadzki.pl/

Być może zastanawiacie się nad instalacją wodnego ogrzewania podłogowego w swoim domu? Jeśli tak, z pewnością zainteresowała was również tematyka działania tego rodzaju ogrzewania podłogowego, w jaki sposób możliwe jest poprowadzenie ciepła oraz czy jest to opłacalny sposób. Niniejszy artykuł odpowie wam sporo na ten temat. Zacznijmy od podstaw, czyli od wyjaśnienia, czym właściwie jest wodne ogrzewanie podłogowe. Mówiąc w dużym uproszczeniu, jest to ogrzewanie za pomocą rur, które umieszcza się pod posadzką.

Przez takie rury przepływa woda grzewcza o niskiej temperaturze, bo około 35 do maksimum 55 °C. Ciepło, które emituje woda zostaje przekazane do podłogi, która w ten sposób zostaje podgrzana o kilka stopni w porównaniu z temperaturą jaką chcemy zyskać w pomieszczeniu. Dzięki temu podłoga staje się swoistym rodzajem grzejnika, który oddaje ciepło poprzez promieniowanie. Dużą zaletą tego rodzaju ogrzewania jest optymalny rozkład temperatury w pomieszczeniu, a odczuwalna temperatura podłogi to około 27 °C.

Ponadto eksploatacja tego rodzaju ogrzewania jest znacznie niższa niż w przypadku gdybyśmy ogrzewali dom przy pomocy tradycyjnych grzejników konwekcyjnych, czy też podłogowego ogrzewania elektrycznego.