Skandynawskie perypetie handlu średniowiecznego
namioty dachowe off road
Wikingowie byli nie tylko wybitnymi wojownikami i strategami. Trudnili się również handlem, a w swoim kupieckim fachu nie ustępowali europejczykom spoza półwyspu. Wyprawy handlowe Normanów skupiały się przede wszystkim na terenach bardzo odległych, na których wikingowie nie prowadzili wojen.
To, czego nie można było zrabować z powodu nieopłacalności wypraw o charakterze łupieżczym należało więc zdobyć w inny sposób. Wikingowie handlowali przede wszystkim w oparciu o wymianę dóbr, których brakowało w krajach odległych na luksusowe towary innych krain. Skandynawowie w zamian za drewno, żelazo i skóry, ale także kości, kły i futra zwierząt otrzymywali egzotyczne przyprawy, srebro, złoto, wino czy ceramikę.
Wśród partnerów handlowych Normanów można wymienić chociażby Anglię, Francję, Bizancjum, a nawet odległą Jerozolimę. Wikingowie znani byli również z handlu niewolnikami, wśród których najwięcej było Słowian i chrześcijan. Niewolnicy byli sprzedawani głównie do krajów arabskich, w zamian ludzie północy otrzymywali cenne kruszce takie jak srebro.
Polecane artykuły
Przywiązanie do starej mody
bluzy damskiehttps://www.mebleblackart.pl/pufy,46,46 Zdarzają się takie przypadki, że gdy kobieta zachodzi w ciąże nie może rozstać się ze swoimi spodniami, bo po prostu je lubi, najbardziej jej się podobają, dobrze w nich wygląda czy też są wygodne. Do właśnie takich sytuacji zostały stworzone opas
Ciąża, a zainteresowanie modą
zobacz więcejpalnik gazowy na kartusze Było by raczej czymś dziwnym gdyby kobiety tylko z tego tytułu, że zachodzą w ciążę traciły zupełnie zainteresowanie modą, jako taką, kiedy popatrzy się na przyszłe mamy przechadzające się ulicami zdecydowanie widać, że zależy im na tym żeby dobrze, czyli i ele