Wikingowie w muzycznej oprawie

Jednym z najdoskonalszych dramatów muzycznych, które skomponował niemiecki kompozytor Ryszard Wagner jest niewątpliwie pierścień Nibelunga, który w bardzo dużym stopniu nawiązuje do nordyckiej mitologii. Historia opowiedziana w dramacie dotyczy mitycznego pierścienia, którego posiadacz otrzymuje władzę nad światem.
Podobnie jak w innych dramatach sprawa nie przedstawia się prosto. Nad pierścieniem ciąży klątwa, którą nań rzucił pierwszy właściciel, któremu odebrano pierścień w pierwszym akcie dzieła.
W dramacie znajduje się wiele nawiązań do tradycji przedchrześcijańskich, wierzeń nordyckich. Najważniejszymi bohaterami są Zygfryd i Brunhilda – jedna z walkirii, a cała historia, mimo że osią jest pierścień, dotyczy również ich niespełnionej miłości.
Niemiecki kompozytor nie był do końca wierny pierwowzorowi nordyckiemu, ponieważ fabułę swojej opery oparł o motywy związane z religią chrześcijańską. Dodatkowo, motywy mitologiczne przeplatają się z myślą niemieckiego filozofa Artura Schopenhauera.
Przeczytaj również: Europejski szyk
Przeczytaj również: Diabeł tkwi w szczegółach
Przeczytaj również: Dlaczego warto podróżować autostopem?
Polecane artykuły

Damski podbój europejskich dróg
www.onlineubezpieczenia.com.pltoyota poznań Dzisiaj, w czasach równouprawnienia, kobieta za kółkiem jest taka samo ważna i kompetentna jak mężczyzna. Ba, zdarza się nawet, że kobiety prowadzą pojazdy lepiej i bardziej wprawnie niż pierwotni mistrzowie. Płeć żeńska coraz lepiej zna się na samochodach

Ludzka natura odkrywcy
www.konsulat-slowenia.plstoły do szkoły Człowiek ma w sobie coś takiego, co pcha go nieustannie do poznawania nowych miejsc, nawiązywania kontaktu z ludźmi, ale również urządzania świata po swojemu. W szczególny sposób tyczy się to nacji europejskich, więc z tego właśnie powodu kluczowe geograficzne